Aktualności

Malarstwo w atrium

24.06.2026

W atrialnej przestrzeni Galerii Instytutu Architektury i Urbanistyki studentki i studenci 2 roku architektury (przy nieocenionej pomocy specjalistów technicznych) zaaranżowali wystawę pokazującą rezultaty swoich aktywności, które zostały zainicjowane w ramach Pracowni Plastycznej prowadzonej przez dr Małgorzatę Czerniawską. Malarskie kompozycje powstawały na bazie indywidualnych pomysłów, jednak ostateczny kształt plastyczny uzyskały dzięki paromiesięcznym zmaganiom z malarską materią. Praca nad tego typu kompozycjami nie tylko rozwija wyobraźnię i daje możliwość wyrażenia emocji, ale, zwłaszcza dla przyszłych architektów, jest doskonałą sposobnością do poznawania kluczowych zagadnień plastycznych związanych z budowaniem przestrzeni przy pomocy gamy barwnej, dynamiki i ekspresji oraz świadomego tworzenia harmonijnej całości. 

Wystawa potrwa do października i zakończy się uroczystym finisażem.

20260616-109_semestralna_01.jpg

20260616-109_semestralna_02.jpg

20260616-109_semestralna_03.jpg

20260616-109_semestralna_04.jpg

20260616-109_semestralna_05.jpg

20260616-109_semestralna_06.jpg

20260616-109_semestralna_07.jpg

20260616-109_semestralna_08.jpg

20260616-109_semestralna_09.jpg

20260616-109_semestralna_10.jpg

20260616-109_semestralna_11.jpg

20260616-109_semestralna_12.jpg

20260616-109_semestralna_13.jpg

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18