W atrialnej przestrzeni Galerii Instytutu Architektury i Urbanistyki studentki i studenci 2 roku architektury (przy nieocenionej pomocy specjalistów technicznych) zaaranżowali wystawę pokazującą rezultaty swoich aktywności, które zostały zainicjowane w ramach Pracowni Plastycznej prowadzonej przez dr Małgorzatę Czerniawską. Malarskie kompozycje powstawały na bazie indywidualnych pomysłów, jednak ostateczny kształt plastyczny uzyskały dzięki paromiesięcznym zmaganiom z malarską materią. Praca nad tego typu kompozycjami nie tylko rozwija wyobraźnię i daje możliwość wyrażenia emocji, ale, zwłaszcza dla przyszłych architektów, jest doskonałą sposobnością do poznawania kluczowych zagadnień plastycznych związanych z budowaniem przestrzeni przy pomocy gamy barwnej, dynamiki i ekspresji oraz świadomego tworzenia harmonijnej całości.
Wystawa potrwa do października i zakończy się uroczystym finisażem.













